Przygotowania do sezonu

Awatar użytkownika
Randzia

Przygotowania do sezonu

Postautor: Randzia » sobota 11 lut 2012, 20:36

"Do sezonu motocyklowego powinniśmy przygotować nie tylko jednoślady. Trochę pokory po zimie przyda się nawet doświadczonemu motocykliście.

Śnieg dawno stopniał, a termometr wskazuje coraz wyższe temperatury. Rozpoczął się sezon motocyklowy. Zanim wyprowadzimy motocykl z garażu musimy pamiętać o kilku podstawowych czynnościach. Wiosenna obsługa motocykla to sprawdzenie ciśnienia w ogumieniu, sprawdzenie stanu jakości paliwa i oleju. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak przygotowaliśmy nasz pojazd do zimy. Niestety często wiosną wychodzą niedociągnięcia.- Zazwyczaj okazuje się, że motocykl nie chce nam odpalić- mówi Dominik Demski z „Sid-Garażu”. – Kierowcy zapominają o zimowej obsłudze akumulatora. Powinien on być co najmniej raz w miesiącu ładowany małym prądem przez około dziesięć godzin, motocykla uruchamiać nie musimy. Niestety zazwyczaj kończy się na zakupie nowego akumulatora na wiosnę. Kolejne elementy który wymieniamy wiosną to świece, olej- chyba, że był wymieniany tuż przed zimą. Olej się starzeje, łańcuchy węglowodorowe stanowiące jego podstawowy składnik rozpadają się, powoduje to powstawanie kwasów i co za tym idzie korozję silnika – tłumaczy Krzysztof Dorota, z salonu Suzuki „Wilmat”. – Musimy także sprawdzić oba hamulce, wszystkie kontrolki – dodaje Dominik Demski.

Wiosna to pora roku kiedy powinniśmy zadbać o pojazd, ale także o swoje bezpieczeństwo. Po kilku miesiącach przerwy w jeżdżeniu jednośladem warto zacząć od krótkiej powtórki. – Pierwsza jazda po zimie powinna odbyć się na terenie zamkniętym, a nie w ruchu drogowym. Można sobie poćwiczyć ósemki, slalomy, hamowanie, przyspieszenie. Po każdej zimie trzeba się wjeździć w motocykl i zapoznać z panującymi warunkami, a wczesną wiosną są one diametralnie różne od tych kiedy motocykl odstawialiśmy na zimę. Dobrze jest jeżeli zimą nie zapominamy by trochę poćwiczyć, odwiedzić siłownię, poruszać się. Mięśnie zapominają ruchy, które wykonywały przez cały sezon- mówi Krzysztof Dorota. – Trzeba być bardzo ostrożnym. Asfalt nie jest wygrzany i motocykl nie trzyma się go tak dobrze jak latem. Za każdym zakrętem mogą czyhać niemiłe niespodzianki: piasek, kamyki. O nieszczęście jest łatwo- zaznacza Dominik Demski.

Mimo, że asfalt wygląda już jakby było lato, nie dajmy się zwieść. Największą zmorą motocyklistów jest piasek – pozostałość po piaskarkach. Opony są niedogrzane, a nawierzchnia śliska. Bądźmy też czujniejsi niż zwykle i bierzmy poprawkę na innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy samochodów nie są jeszcze przyzwyczajeni, że motocykle wróciły na drogi i po kilku miesiącach przerwy często nie zwracają uwagi na motocyklistów. Zatem mimo euforii warto zachować zimną krew. W końcu cały sezon przed nami."
Żaneta Lipińska http://saveyourlife.blox.pl

Awatar użytkownika
Bogda

Re: Przygotowania do sezonu

Postautor: Bogda » wtorek 18 lut 2014, 22:52

Motoślad odc. 5 - Jak przygotować motocykl do sezonu . Ale tylko pierwsze 6 min :) Potem o skuterach bajerzą :D
https://www.youtube.com/watch?v=Ezf2rhP3gI8

Awatar użytkownika
Bogda

Re: Przygotowania do sezonu

Postautor: Bogda » czwartek 27 lut 2014, 20:38

MOTOGEN

Przygotowanie motocykla do sezonu letniego
http://www.motogen.pl/Przygotowanie-mot ... ,5232.html


Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość